Kredyt hipoteczny Kredyt Banku jest wprawdzie ofertą przeciętną, jeśli chodzi o atrakcyjność cenową, za to bardzo wysoko plasuje się, jeśli chodzi o poziom dopracowania.

W standardzie do stu procent kredytowanej wartości nieruchomości i okres spłaty ustalony na nie większy niż czterdzieści lat, czyli w zadowalającej normie. Do tego ukłon w stronę kredytobiorców w postaci pobrani opłaty za wycenę nieruchomości nie po wycenie, ale po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, co jest bardzo miłą odmianą. Do tego standardowe, jednomiesięczne wakacje kredytowe oraz warunkowy brak opłaty za wcześniejsza spłatę całości lub części kredytu. Dodatkowo, formalności zostały nieco złagodzone, ponieważ kredyt hipoteczny Kredyt Bank udziela także za okazaniem elektronicznego odpisu z księgi wieczystej, dzięki czemu kredytobiorca ma jeden papier mniej do załatwienia. Ulga to może niewielka, ale na pewno krok w dobra stronę.

Tak naprawdę jednak, jeśli mamy odnaleźć różnice pomiędzy kredytem hipotecznym Kredyt Banku a innymi kredytami to najwięcej ich można odnaleźć w ubezpieczeniach. Oczywiście mamy do wyboru trzy podstawowe ubezpieczenia: nieruchomości, na życie i od utraty pracy. Szczególnie o ostatnie jest interesujące, ponieważ obejmuje także czynną pomoc banku w szkoleniach i doradztwie zawodowym.

Narzędzie z cała pewnością proste, najbardziej klasyczne z możliwych. Jednocześnie więc zyskujemy pewność, że korzystamy ze sprawdzonego wzoru, ale także z produktu, który ma pewne drobne cechy szczególne, które mogą zadecydować o jego przewadze nad konkurencją.

Dodatkowo Kredyt Bank oferuje preferencyjne warunki przystąpienia do umowy kredytowej osobom, które w dniu podpisania umowy kredytowej mają otwarte lub otwierają konto osobiste. Dzięki temu można liczyć na wyraźne oszczędności choćby na marży lub prowizji.

Niewątpliwym atutem jest dostępność banku i jego pozytywna opinia wśród klientów. Oczywiście zdarzają się też wypowiedzi krytyczne, ale gdyby ich nie było to oznaczałoby to, że bank nie ma klientów. Pozytywna opinia o Kredyt Banku i jego kredycie hipotecznym w dużej mierze wynika z tego, że umowy są przygotowywane indywidualnie i wzór zazwyczaj jest idealnie zgodny z brzmieniem ostatecznym, dzięki czemu klient ma pełne prawo czuć się potraktowany poważnie, co stanowi zarzut względem wielu innych banków. W kredyt Banku kredyt hipoteczny jest dla wszystkich, a nie tylko dla klientów z grupy VIP.

To, co można potraktować jako minus to brak większych nowości w ofercie. Dlatego końcowa ocena dla kredytu hipotecznego Kredyt Banku to pięć z minusem. Nie wystarczy, żeby oferta była dopracowana, ona jeszcze powinna być charakterystyczna. Należy jednak wyróżnić Kredyt Bank za profesjonalne podejście do klienta. Faktem jest, że oferta nie należy do rozbudowanych, ale, myślę, że większość kredytobiorców zgodzi się ze mną, lepsza jest przejrzystość dobrej, choć niewyróżniającej się oferty, aniżeli propozycja bardzo rozbudowana, ale oparta o niejasną umowę.

Stąd też na koniec słowo krytyki, ponieważ dobra oferta, która obecnie przedstawia Kredyt Bank wydaje się oferta bez przyszłości. Większość banków stara się wprowadzić jakieś nowe elementy, i nie chodzi tu o promocje na miesiąc czy nawet rok, chodzi o pewne dodatkowe usługi czy pakiety usług opcjonalnych, które mogą podnieść atrakcyjność banku w oczach klienta. Jeśli kredyt hipoteczny Kredyt Banku nie ewoluuje to pewnie za rok pisząc jego recenzję trzeba mu będzie wystawić trójkę, co najwyżej z plusem z sentymentu.