porównanie kosztówPorównanie kredytów mieszkaniowych może być zupełnie nieprzydatne w pewnych okolicznościach. Okazuje się bowiem, że od kilku lat najlepsze warunki zaciągania kredytów uzyskać można negocjując z bankiem wysokość raty kredytowej osobiście.

Negocjowane oprocentowanie.

Negocjowana wysokość oprocentowania kredytu mieszkaniowego może być znacznie niższa od tej, oferowanej przez dany bank w folderze reklamowym. Nawet jeśli wysokość oprocentowania kredytu wydaje nam się niska, spróbujmy negocjować jej wysokość.

Jeśli warunki naszego zatrudnienia, miejsce zamieszkania (np. posiadanie drugiej nieruchomości) czy suma oszczędności będą dla banku zadowalające, bank chętnie obniży dla nas część opłat. Nie zawsze będzie to niższa bazowa wartość oprocentowania, ale możemy liczyć np. na niższą marżę lub brak prowizji od udzielenia kredytu hipotecznego.

W jakim banku najtańszy kredyt mieszkaniowy?

Aktualną ofertę wszystkich kredytów hipotecznych dostępnych na naszym rynku znajdziemy w portfolio doradców finansowych, takich jak Expander czy Open Finance. Po spotkaniu z doradcą dowiemy się, jakie kredyty mieszkaniowe są najtańsze w naszych konkretnych warunkach zatrudnienia i na jaką miesięczną ratę kredytu możemy liczyć.

Gdy będziemy znali już najtańsze banki, możemy spróbować z trzema najlepszymi ofertami negocjować. Umówmy się zatem do trzech banków oferujących nam najtańszy kredyt hipoteczny i przedstawmy im ofertę konkurencji.

Takie postawienie sprawy zagwarantuje nam najniższą ratę kredytu i naprawdę tanią hipotekę.

W naszym starym banku wciąż korzystnie.

Czytelnicy naszego serwisu zwracają często uwagę, że bardzo dobre warunki udzielenia kredytu hipotecznego otrzymać można w banku, gdzie od lat prowadzimy nasze domowe finanse. Zatem spróbujmy zapytać o kredyt hipoteczny także w banku w naszej okolicy i porównać ją do ofert od doradcy finansowego.

Życzymy powodzenia i czekamy na opinie!