getinKredyt mieszkaniowy GETIN Bank jest produktem adresowanym przede wszystkim do osób niemających zbyt wielkich oczekiwań, jeśli chodzi o oferty dodatkowe, ale za to takich, które oczekują dużej elastyczności przy minimum formalności.

Wprawdzie absolutne minimum będzie dostępne tylko dla wybranych klientów, ale nawet standardowa procedura uzyskiwania kredytu hipotecznego w GETIN Banku nie jest skomplikowana. Miłą odmianą na tle konkurencji jest fakt honorowania wszystkich regularnych dochodów, wliczając w to te uzyskiwane za granicą.

Także osoby z lekkimi potknięciami w spłacie innych zobowiązań mają szansę na kredyt hipoteczny GETIN Bank. W ogóle pod względem zabezpieczania kredytu GETIN Bank jest wybitnie elastyczny- uproszczone procedury obejmą między innymi lekarzy i architektów, ale także na specjalną ofertę mogą liczyć osoby, których dochody nie wystarczają do zabezpieczenia żądanej wysokości kredytu, o ile poza dochodami majątek takiej osoby jest odpowiednio duży.

Kredyt hipoteczny GETIN bank wypłaca jednorazowo lub w transzach, a co więcej, do wyboru dostępne są dwie waluty: euro i złotówki. To niezbędne minimum, żeby pozostawić klientowi sensowny wybór. Do tego jeszcze dochodzi długi, bo aż pięćdziesięcioletni okres kredytowania. To co ważne, skredytować można także większość opłat, włącznie z prowizją biura pośrednictwa obrotu nieruchomościami i opłatą przygotowawczą, a jeśli kwota kredytu okaże się niewystarczająca do realizacji inwestycji, to GETIN Bank daje możliwość renegocjacji umowy i powiększenia kwoty kredytu. W ofercie znajduje się także kredyt hipoteczny z dopłatą, a zasadniczym programem kredytowym jest ?Stokrotka?. Wysokość kredytu w tym programie równa się stokrotności dochodu wykazanego w dokumentach.

Sama oferta jest przyjazna dla klienta, problem polega na tym, że GETIN Bank nie należy do najwyżej ocenianych banków w Polsce. W związku z tym można się było spodziewać albo jeszcze korzystniejszej oferty, albo jakiejś innej formy zachęty do skorzystania z jego usług. Wychodzi jednak na to, że nawet podstawowa oferta banku nie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem właśnie dlatego, że opinia GETIN Banku nie jest jednoznacznie pozytywna.

Pewnym problemem może być też sama procedura, wymagająca wielokrotnego kontaktowania się z konsultantem. Nie jest to może problem sam w sobie, ale znacznie wygodniej byłoby, gdyby pewne czynności, jak na przykład wypłata kredytu, były zautomatyzowane, a w tej sytuacji każdy w zasadzie etap kredytowania zaczynać musi klient telefonem do doradcy, co bywa uciążliwe, a na pewno mniej wygodne niż w konkurencyjnych bankach, gdzie wygląda to trochę inaczej.

Pocieszeniem dla osób, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy w GETIN Bank w euro niech będzie fakt, że jest to instytucja nakładająca dosyć niski spread, dzięki czemu kredyt w obcej walucie jest tańszy niż u konkurencji, a jego cena pozostaje stabilniejsza. Na plus jeszcze zaliczamy dostępność wszystkich dokumentów w serwisie internetowym- niestety, takiego prostego usprawnienia wciąż nie wprowadziło wiele banków, a szkoda, bo dzięki temu można znacznie uprościć cały proces, ponieważ wszystkie dokumenty można przygotowywać znacznie wcześniej, a jak wiadomo właśnie to jest najbardziej czasochłonnym procesem.

Za swoją ofertę kredytu hipotecznego GETIN Bank otrzymuje dobrą szkolną czwórkę, bez minusów, bez plusów- oferta jest dobra takie są nasze opinie. Można ją jeszcze wprawdzie było trochę bardziej dopracować, ale i tak jest znacznie lepsza niż sporo ofert konkurencyjnych.

A jakie sa wasze drodzy czytelnicy opinie o kredycie mieszkaniowym tego banku?